Šárka Kopečková

Šárka Kopečková

Kosmetička

Jmenuji se Šárka a narodila jsem se v minulém století v Brně. Když jsem se rozhodovala jakou práci bych chtěla dělat, tak se ještě kosmetických salonu moc nevyskytovalo. Takže mě to vůbec nenapadlo. Vystudovala jsem Obchodní a hotelovou školu v Brně. Ve třetím ročníku střední školy se mi narodila dcera. Zanedlouho se mi život trochu zkomplikoval, já zůstala sama s dítětem a najednou jsem nevěděla kudy se vydat. Moje maminka si udělala masérský kurz a byla z něho nadšena. Tak jsem se rozhodla, že to také zkusím. A bylo to tak. Moc mě to chytlo, začala jsem se masážím hodně věnovat. Bylo mi 20 let. Doma jsme si zařídili místnost, kde jsme s mamkou společně pracovali. Za nedlouho jsem si dodělala i kosmetický kurz. Chtěla jsem si otevřít svůj malý salonek ve Starém Lískovci, ale když jsem začala vyřizovat úřady, zjistila jsem, že jsem těhotná. Tak jsem se rozhodla pro rodinu a svoji karieru ukončila. Avšak věnovala jsem se i nadále během mateřské dovolené svému koníčku a přivydělávala i trochu peněz. Mezitím jsem dostudovala další střední školu Veřejně pořádková činnost  - 3 leté studium s maturitou. Uběhlo 5 let a já jsem zůstala sama s dvěma dětmi. Situace byla náročná. Nastoupila jsem do firmy ABB jako elektronavíječka. Velice mě toto povolání nebavilo, ale zůstala jsem tam 3 roky. A v tento čas mě to motivovalo nejvíce se svým životem něco zásadního udělat. Začala jsem navštěvovat další masérské kurzy. Najednou se vše obrátilo k lepšímu, přibývalo mi spoustu zákazníků, zkoušela jsem nové procedury a zjistila, že už nemůžu v továrně dále zůstat, že už mně to nenaplňuje, nebaví. A to byl impuls odejít a začít svoji vysněnou kariéru.

V roce 2008 jsem si pronajala obecní prostory v Ostopovicích a otevřela si svoje Relaxační studio. Postupem času jsem zvyšovala svoje cíle. Chtěla jsem rozšířit svoje služby a mít velké studio se vším všudy. Hlavně obchůdek s kosmetikou a ručně vyráběné přírodní produkty. Na podzim roku 2018 se moje přání začalo plnit. Objevila jsem úžasný prostor, kde můžu realizovat vše, co mě baví a naplňuje s mým úžasným týmem, které se skládá s mých dvou dcer. Lucie pracuje jako kadeřnice, a Adéla pomáhá prodávat v obchůdku s kosmetikou a vyřizuje vše potřebné k vedení celého studia.

Po rozsáhlé rekonstrukci sklepních prostor na ulici Oblá jsme v červnu 2019 zahájili činnost našeho studia, jsme v něm velice šťastné a konečně mám pocit, že žiju pro něco, co mě naplňuje a velice baví. Byl to můj velký sen a přestože cesta k němu byla dlouhá, tak se nakonec moje odvaha, dlouhodobá práce a  víra v naději splněných přání vyplatila. Velký vděk i mým rodičům a všem, kteří mi pomáhali na této krásné cestě.

 Během svojí několikaleté praxe jsem absolvovala několik odborných seminářů a školení . Nejvíce mi přirostla k srdci česká kosmetika RYOR, se kterou pracuji od začátku až doposud.

Postupně jsem se vzdělávala na vizážistických kurzech (například u Pavla Bauera a mistryně republiky v Makeupu Ilony Pavlatové). Rozšířila jsem své služby i o prodlužování řas. Účastnila jsem se různých soutěží v líčení a umisťovala se na předních místech.

Několik let jsem pracovala jako vizážistka pro italskou dekorativní firmu KARAJA. Nejvíce jsem si oblíbila německou dekorativní značku TANA, se kterou pracuji již několik let a mám ji velice ráda. 

Naše studio se jmenuje Magnolie a my si říkáme "Magnolky" v roce 2020 jsme založily terapeutický obchůdek s přírodní kosmetikou a domácími produkty s názvem Magnolka / dítě od Magnolie/.  

Jste srdečně vítaní hosté u nás .....

Šárka Kopečková